DZIEŃ ZIEMI ORAZ SPRZĄTAMY DLA POLSKI

21 kwietnia z okazji corocznego Dnia Ziemi, uczniowie Norwida uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątamy dla Polski. Sprzątane były okolice naszej szkoły oraz Stare Tychy – udało się zebrać 10 dużych worków przeróżnych odpadów, w tym opony. Aktywnie w te patriotyczno-ekologiczne działania włączyły się klasy 1a, 1d, 1e oraz 3b, koordynatorem działań była p. Miłosława Szewczyk. Tego samego dnia w murach naszej szkoły odbył się szkolny konkurs przyrodniczy z okazji Dnia Ziemi. Niemal każdą klasę reprezentowały zespoły, które odpowiadały na pytania przygotowane przez organizatorki: p. Danutę Dudzic, Nikolettę Krasodomską i Grażynę Piwowarczyk. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 3d, drugie miejsce zajęli przedstawiciele 1c oraz na podium załapała się ekipa z klasy 2c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy!


Sprzątania Ziemi ciąg dalszy….

Norwidowcy dbają o planetę nie tylko w czasie obchodów Dnia Ziemi:) W poniedziałek Norwidowskie Koło Wolontariatu wybrało się z Panią Romaną Kuczmińską – Blumską – opiekunką Koła do Parku Niedźwiadków by uporządkować co nie co:) Okazuje się, że jednak COŚ było do zrobienia. To, co było dość smutną refleksją, to fakt, że śmieci było najwięcej przy śmietnikach…
Młodzież miała ogromną satysfakcję z konstruktywnie spożytkowanego czasu. Wartością dodaną było pogłębienie integracji w grupie a także lodowa uczta w drodze powrotnej do szkoły.

Post Author: Administrator