WARSZTATY KARIERY W NORWIDZIE

28.02.2023 r. odbyły się w szkole Norwidowskie Warsztaty Kariery dla uczniów klas maturalnych. Podczas spotkania z pracodawcami z regionu chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w zaaranżowanych rozmowach rekrutacyjnych na wybrane przez siebie stanowiska.

Podczas zajęć była okazja, by sprawdzić swoje kompetencje komunikacyjne, poszerzyć wiedzę na temat procesu rekrutacji, w tym na temat pytań, jakie mogą być zadawane podczas rozmowy o pracę. Była to także okazja do nauki tego, jak unikać błędów często popełnianych przez kandydatów – zarówno pod kątem przygotowania do rekrutacji, jak i samego jej przebiegu. Było to możliwe dzięki informacjom zwrotnym, które uczniowie otrzymywali od zaproszonych specjalistów.

W rolach osób rekrutujących gościliśmy panią Anetę Dąbrowską – wiceprezes zarządu RCGW S.A. w Tychach, panią Annę Dziąsko – dyrektor OREW w Bytomiu, pana Bogusława Krowickiego – analityka biznesowego w firmie 3SOFT w Katowicach oraz pana Adama Pnioka – trenera biznesu.

Zajęcia poprzedzone były warsztatami „Bądź tu i teraz” wzmacniającymi kompetencje radzenia sobie ze stresem prowadzonymi przez pedagożkę szkolną panią Romanę Kuczmińską-Blumską oraz warsztatami z autoprezentacji psycholożki pani Katarzyny Sztafrowskiej „Jak Cię widzą, jak Cię słyszą…”.

Pomysłodawcą wydarzenia jest dyrektor szkoły, pan Rafał Julian Kordeusz

Post Author: Administrator