NORWID W WARSZAWIE

23 listopada uczniowie z klas 3PB i 3GC rozpoczęli trzydniową wycieczkę do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę” finansowanego prze Ministerstwo Edukacji Narodowej przy wsparciu Miasta Tychy. W pierwszym dniu zwiedzili Cmentarz Wolski – kwatery poległych Powstańców Warszawy. Punktem kulminacyjnym była minuta ciszy przy Pomniku „Polegli – Niepokonani”. Następnie krótki spacer po Starym Mieście i obiad w Bazyliszku. Na więcej w pierwszym dniu już nie wystarczyło czasu.

.

24 listopada to drugi dzień wycieczki. Napięty program dnia drugiego pozwolił zwiedzić kolejno trzy oddziały Muzeum Niepodległości – Mauzoleum Walki i Męczeństwa na Al. Szucha, Muzeum Pawiak, X Pawilon oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN. Aktywny historycznie dzień zakończony został spacerem po Starym Mieście.

.

Czwartek 25 listopada był ostatnim dniem wycieczki. Po krótkiej wizycie pod Pałacem Nauki i Kultury przyszedł czas na najważniejszy punkt wyprawy a więc Muzeum Powstania Warszawskiego. Część uczestników była w nim po raz pierwszy, niektórzy z chęcią zwiedzili je ponownie. Po obiedzie na Starym Mieście nadszedł czas wyjazdu. W wycieczce jako opiekunowie brali udział Pani Małgorzata Wilczyńska, ks. Mateusz Kraus oraz Pan Tomasz Ślusarczyk.

.

Post Author: Administrator