REKRUTACJA

CZTERY KLASY PIERWSZE
Ze względu na dużą liczbę kandydatów do naszego liceum udało się otworzyć cztery klasy pierwsze o następujących profilach:
1 A- matematyczno – fizyczno – angielska
1 B- matematyczno – geograficzno – angielska
1 C- biologiczno – chemiczno – angielska
1 D- humanistyczna (j. polski – historia – WOS) – integracyjna
Dziękujemy bardzo wszystkim gimnazjalistkom i gimnazjalistom za wybór naszej szkoły.!
Zapraszamy 1 września na inaugurację roku szkolnego 2014/2015.
Lista podręczników dostępna jest w zakładce uczniowie. Giełda podręczników używanych będzie 8 września.
W przypadku wolnych miejsc można wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, tzn. zalogować się w systemie rekrutacji elektronicznej, przynieść wydrukowany wniosek wraz z oryginałem świadectwa ukończenia gimnazjum i wynikami egzaminu gimnazjalnego w następujących terminach:
I sesja  10-15 lipca do godz. 12.00 , wyniki- 16 lipca
II sesja 17 lipca- 28 sierpnia do godz. 12.00, wyniki – 29 sierpnia.




Osiągnięcia 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. C. K. NORWIDA

W TYCHACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

 I. OLIMPIADY I KONKURSY PRZEDMIOTOWE

    1. Paweł Tomala (III a) – tytuł taona w Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym  Lwiątko 2014

    2. Michalina Meisner (III c) – III miejsce w konkursie „Z Językami Obcymi po Europie”

    3. Magdalena Bajerska (II a) – finalistka XI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego

    4. Szymon Barański  i Magdalena Zbyszyńska (II b) – wyróżnienie w X Regionalnym Konkursie Matematycznym dla Uczniów klas Pierwszych Szkół Ponadgimnazjalnych

    5. Joanna Ławińska (kl. II b) – ocena dobra w Konkursie z Języka Angielskiego „FOX”

    6. Paweł Tomala (kl. III a) – ocena dobra w Konkursie z Języka Angielskiego „FOX”

    7. Marta Adamus (kl. I b) – – ocena dobra w Konkursie z Języka Angielskiego „FOX”

    8. Justyna Ryszka (I d), Aleksandra Gil (II b), Kira Nazarewicz (III d) – III miejsce w IX Powiatowych Igrzyskach Ortograficznych Korrida – corrida 2014

    9. Kamil Iwaniak (III c) – I miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

 

II. OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE

  1. Joanna Krosny i Aleksandra Loska (III b) – I miejsce w Konkursie Recytacji Poezji Cypriana Norwida „Bliżej Norwida”
  2. Agnieszka Stanaszek (I a) – I miejsce w konkursie „W moim młodzieńczym życiu jestem stróżem poranka nadziei”
  3. Anna Ormian (kl. I b) – I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim na haiku „Miniatura poetycka”
  4. Monika Świerkot (kl. III d) – wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z chlubnych kart i miejsc narodowej historii”
  5. Michalina Meisner (III c) – I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Literackim na wiersz i małą formę prozą „Na Skrzydłach Wyobraźni w kategorii POEZJA”
  6. Michalina Meisner (III c) – II miejsce w XI Powiatowym Konkursie Literackim na wiersz i małą formę prozą „Na Skrzydłach Wyobraźni w kategorii PROZA”
  7. Karolina Jabłeka (kl. I c) – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Juliana Tuwima
  8. Agnieszka Grech (kl. II e) – I miejsce w kategorii estetycznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  9. Agnieszka Grech – II miejsce w kategorii psychologiczno - społecznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  10. Agnieszka Matuszek (kl. II e) – II miejsce w kategorii estetycznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  11. Agnieszka Matuszek – wyróżnienie w kategorii psychologiczno - społecznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  12. Agata Wierzbicka (kl. I c) – III miejsce w kategorii psychologiczno - społecznej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”
  13. Agata Wierzbicka – wyróżnienie w kategorii literackiej w konkursie międzyszkolnym „Piszę list do Ciebie”

 

II. OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  1. III miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w Tychach w kategorii dziewcząt
  1. V miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w Tychach w kategorii chłopców
  1. I miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt
  1. II miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponagimnazjalnych w kategorii dziewcząt
  1. III miejsce w Rejonowych Zawodach Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej Dziewcząt IV miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców
  1. II miejsce w XII Międzypowiatowym Turnieju Zespołów Szkolnych w Aerobiku
  2. IV miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Piłce Siatkowej Plażowej w Kategorii dziewcząt
  3. IV miejsce w Licealiadzie Powiatowej w Piłce Siatkowej  w Kategorii chłopców
  4. Karol Witański (III a) – I miejsce w skokach z wieży podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody (kategoria wiekowa młodzieżowiec)
  5. Karol Witański – II miejsce w skokach z trampoliny 1 m podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody (kategoria wiekowa młodzieżowiec)
  6. Karol Witański – III miejsce w skokach z trampoliny 3 m podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody (kategoria wiekowa open)
  7. Patryk Szalaty (II a) – najlepszy zawodnik w konkurencji KATA – SENIOR podczas Zawodów Pucharu Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki
  8. Patryk Szalaty – I miejsce SENIOR KATA Z BRONIĄ podczas Zawodów Pucharu Europy Seniorów
  9. Patryk Szalaty – I miejsce w konkurencji SEMI KONTAKT – 75 kg podczas Zawodów Pucharu Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki
  10. Patryk Szalaty – I miejsce w konkurencji KATA z Bronią podczas Pucharu Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki

GRATULUJEMY!

 

 




TERMINY PRZYJĘĆ KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCH

Kandydaci przynoszą kopie świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego
27.06 piątek – 10.30-14.00
30.06 poniedziałek – 9.00-13.00
1.07 wtorek – 11.00-15.00
Zakwalifikowani kandydaci przynoszą  oryginały świadectwa ukończenia gimnazjum i  zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz inne dokumenty rekrutacyjne
4.07 piątek – 10.00-14.00
7.07 poniedziałek – 10.00-14.00
8.07 wtorek – 8.30- 9.30
9.06 środa – 9.00- ogłoszenie listy przyjętych uczniów
Zapraszamy




WYNIKI MATURY 2014

Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu maturalnego będą wydawane w piątek 27 czerwca o godzinie 12.30 przez wychowawców tegorocznych klas 3 w wyznaczonych salach lekcyjnych. Absolwenci z lat ubiegłych zgłaszają się do sekretariatu szkoły. Przypominamy absolwentom o konieczności oddania kluczy do szafek. Zapraszamy




Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się w dniu 27 czerwca o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy!